Výstava Alfons Mucha: Kvetinové svety Výstavy

Kúpeľný dom Napoleon, Piešťany

Výstava Alfons Mucha Kvetinové svety, bude prebiehať v termíne 10.5. – 31.10.2023 v novovytvorenej výstavnej sieni priamo v srdci kúpeľného ostrova v budove Napoleon II. 

Výstava bude pre verejnosť otvorená každý deň okrem pondelka v čase 11:00-19:00 hod.

Výstava Alfons Mucha Kvetinové svety predstaví na 4 miestach spolu 118 diel Alfonsa Muchu, ktoré doplnia fotografie fasád secesných domov profesora Petra Schuberta ako ďalší dôkaz inšpirácie tvorby Alfonsa Muchu. Veľký dôraz kladieme na kontakt so študentmi a deťmi. Súčasťou výstavy budú skriptá pre učiteľov o živote, diele a dobe, v ktorej Alfons Mucha žil. Pre deti budú pripravené jednoduché omaľovánky a hra o umení.

Výstavu organizuje Nadace Mucha na čele s predsedom správnej rady Johnom Muchom, vnukom Alfonsa Muchu a Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s., ktoré sú súčasťou skupiny Ensana Health Spa Hotels.


Alfons Maria Mucha (1860 – 1939), český maliar, grafik a návrhár, najvýznamnejšia česká maliarska osobnosť európskej secesie a jedna z určujúcich osobností českého maliarstva. Majster secesného štýlu Mucha navštívil Piešťany v čase, keď už bol známym maliarom. Do slávnych kúpeľov, kde sa schádzala smotánka z celého sveta, prišiel Alfons Mucha oddychovať. Počas ozdravného pobytu tu aj pracoval. Práve v Piešťanoch vznikli skice k jeho dielu Slovanská epopeja z dejín Slovanov. Alfons Mucha chodil do Piešťan opakovane a rád.


Poloha

Lokalita

Kúpeľný dom Napoleon
8, Kúpeľný ostrov 3593, Piešťany
Slovensko
Dátum od: 10.05.2023 11:00
Dátum do: 31.10.2023 19:00

Vstupné

Dospelá osoba / 3,00 €

Dieťa od 6 rokov, študent, ZŤP, dôchodca / 1,50 €


Kúpiť vstupenky