Ján Viazanička - Palma v bezčasí Výstavy

ARTA, Piešťany

Spoločne s kurátorkou Emou Lančaričovou vás pozývame na pouličnú vernisáž VITRÍNOK.

O výstave: 

Projekt Palma v bezčasí predstavuje pohľady na dovolenkovú atmosféru jedného z Kanárskych ostrovov v roku 2019. Ak by sme navštívili ostrov La Palma dnes, našli by sme rovnaké pohľady a zátišia. Na špecifickú bezčasovosť dovolenkových prostredí trefne a s nadsázkou poukazuje Ján Viazanička. 


O autorovi:

Ján Viazanička (1983) absolvoval Katedru fotografie a nových médií Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Získal ocenenia v súťaži Slovak Press Photo v rokoch 2016 a 2018, ocenenie Fotograf roka (2017), ktoré udeľuje Stredoeurópsky dom fotografie v Bratislave, a tiež nomináciu v súťaži Czech Press Photo (2016). Okrem vlastnej tvorby sa venuje pedagogickej činnosti, pôsobí ako kurátor, šéfredaktor časopisu o slovenskej fotografii www.dokumentmagazin.sk a patrí k zakladateľom kultúrno-turistického centra HÁJOVŇA v Banskej Štiavnici. Vo svojej tvorbe strieda dokumentárne momentky s výtvarne abstrahovanými pozorovaniami, deromantizuje Slovensko a narúša zaužívané symboly a stereotypy. 

Viac z jeho tvorby môžete nájsť na www.viazanicka.com


O kurátorke: 

Ema Lančaričová je vizuálna umelkyňa, pracujúca najmä s analógovou a instantnou fotografiou. Vo svojich prácach hľadá esenciu fotografie. Zameriava sa na základné premenné ako čas, svetlo a priestor ale aj ich negácie. Tvorbu stavia na filozofickom kontexte a experimentálnom prístupe. Workshopy sú pre ňu spôsob ako priblížiť niektoré z týchto prístupov medzi ľudí - či už historické fotografické techniky alebo nové spôsoby práce s instantnou fotografiou. V teoretických prácach skúma zmeny fotografického média v súčasnosti. Momentálne študuje v doktoradnskom stupni na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. 

———-

Pouličná galéria Vitrínky na Kollárovej ulici predstavuje prácu súčasných fotografov a fotografiek. Pokračuje v myšlienke Tomáša Wernera a približuje tak umenie okoloidúcemu divákovi.

Poloha

Lokalita

ARTA
Kollárova 2, Piešťany
Slovensko
Dátum od: 28.07.2023 00:00
Dátum do: 13.10.2023 00:00

Vstupné