Jiří Kotača/Alf Carlsson - LIVE jazz koncert Hudba

La Musica, Piešťany

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet je spoločný projekt švédskeho gitaristu Alfa Carlssona a českého trubkára Jiřího Kotaču. Týchto dvoch muzikantov spojilo štúdium v holandskom Rotterdame. Po ukončení spoločného štúdia a výlete Alfa Carlssona do českej republiky prirodzene vznikla fungujúca kapela, ktorá momentálne už šiesty rok pôsobí na hudobnej scéne a odohrala desiatky koncertov na jazzových festivaloch a v kluboch po celom Švédsku, Česku a Slovensku

Kapelu doplní slovenský jazzman najmladšej generácie – Kristián Kuruc na bicie nástroje a Peter Korman na kontrabas. V hudbe tohto kvarteta sa miešajú vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a moderného jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru, čo prináša unikátnu zvukovú kombináciu tejto kapely, ktorá kladie dôraz na zvukovú pestrosť, silné melódie a pracuje s prepojovaním odlišných hudobných tradícií a koreňmi jednotlivých členov kapely.

Členovia kapely majú skúsenosti s koncertovaním s Grammy nominovanými hudobníkmi ako je Ilja Reijngoud či Sulivan Fortner. Spolupracujú napríklad s Matúšom Jakabčicom, Davidom Dorůžkom alebo European Radio Jazz Orchestra.

Zostava:

Alf Carlsson - gitara

Jiří Kotača - trúbka

Peter Korman - kontrabas

Kristián Kuruc - bicie

Poloha

Lokalita

La Musica
Teplická 2211/41, Piešťany
Slovensko
Dátum: 25.11.2022
Čas: 19:30 - 22:00

Vstupné