Kde bolo, tam bolo... Pre deti Výstavy

Mestská knižnica, Piešťany

Na základe uznesenia vlády SR o obmedzení pohybu v súvislosti s ochorením COVID-19 oznamujeme, že knižnica je pre verejnosť zatvorená od 25.11.2021 do odvolania (minimálne do 9. decembra 2021).


Výstava mapuje tvorbu renomovaného slovenského výtvarníka Vladimíra Krála za ostatné roky v spolupráci s vydavateľstvom BUVIK. Knihy, ktoré ilustroval pre toto vydavateľstvo sú určené pre najmenších čitateľov. Obsahujú klasické rozprávky, ktoré vydavateľstvo BUVIK svojou vydavateľskou činnosťou neustále uchováva aj pre ďalšie generácie.

Obrázky Vlada Krála sú ako stvorené pre najmenších. Vynikajúco dopĺňajú text rozprávok a pokojne by mohli existovať samostatne ako obrazy. Hlavné postavičky doslova vyskakujú z ilustrácií, sú milé a pôsobia plasticky, až máme chuť si ich chytiť do ruky ako figúrky. Malé deti sa môžu tešiť, že ilustrátor vie akoby zázrakom vchádzať do ich sveta. Jeho knihy môžu čítať odpredu i odzadu, skrátka, z oboch strán nájdu rozprávku. Autor pri ilustrovaní každej knihy hľadá, čo môže byť zaujímavé, zvláštne a jedinečné. Fascinuje ho svet zvierat, ktoré štylizuje do civilného prostredia a zobrazuje ich natoľko precízne, až máme pocit, že vychádzajú z obrazu. Maliarova štylizácia sa nesie vo vtipnej atmosfére a postavy majú humorný výraz.

Aj keď ilustrácie Vladimíra Krála bezpochybne najviac potešia najmenších čitateľov, určite rozveselia aj dospelých, ktorí sa očarení originálnymi obrázkami opäť aspoň nachvíľu dostanú do svojho dávneho detstva.

Výstavu oživia sprievodné podujatia, a to komentované prehliadky, workshopy a besedy s autorom, ktoré budú uvedené v programe knižnice.

Podujatie je súčasťou festivalu českej a slovenskej tvorby Keď čítanie je čtení XIII, ktorý sa koná pod záštitou českého veľvyslanca na Slovensku Tomáša Tuhého a primátora mesta Piešťany Petra Jančoviča. Realizuje sa s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín – KULTMINOR, vydavateľstva BUVIK a Mesta Piešťany.

Poloha

Lokalita

Mestská knižnica
Školská 4761/19, Piešťany
Slovensko
Dátum od: 09.11.2021 10:00
Dátum do: 31.12.2021 17:00

Vstupné

Vstup voľný.