Filmový večer: 24 týždňov Film

ARTA, Piešťany

Právo na rozhodnutie, právo na bolesť. 24 týždňov je druhý hraný film režisérky Anny Zohry Berrached, a zároveň jej absolventskou snímkou. Je príbehom televíznej komičky Astrid, ktorá so svojím empatickým priateľom čaká dieťa s Downovým syndrómom a srdcovou vadou a zvažuje, či si ho napriek lekárskej vážnej prognóze ponechá. Autorka vo svojom emotívne vypätom filme zručne kombinuje bolestivý naturalizmus a jemný humor a prostredníctvom feministickej perspektívy vypovedá o človeku tvárou v tvár desivej morálnej dileme.

O čom všetkom môže človek sám rozhodnúť? A kedy je nutné pribrať do rozhodovania aj druhých? Snímka sa emočne vyčerpávajúcim, no vďaka výborným hereckým výkonom autentickým spôsobom venuje aj týmto otázkam. Bez príkras zobrazuje situáciu, ktorú sa mnohí z nás boja vôbec predstaviť. Jedna z vedľajších postáv snímky 24 týždňov vraví: „Takéto rozhodnutie robí každý len vtedy, keď musí. Nikto sa nemôže rozhodnúť za vás a nikto nemá právo vás za vaše rozhodnutie súdiť“.


Film je súčasťou pravidelných komunitných večerov v ARTE podporených Nadáciou ZSE. Okrem seba preto nezabudnite priniesť malé občerstvenie.

Poloha

Lokalita

ARTA
Kollárova 2, Piešťany
Slovensko
Dátum: 23.03.2023
Čas: 18:30 - 20:30

Vstupné

2 eurá