Centrálny kalendár podujatí v Piešťanoch a okolí. Pridať sa môže každý organizátor

Pre lepšiu prehľadnosť a orientáciu sa Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany rozhodla sústrediť informácie o podujatiach na jednom mieste. Pre obyvateľov i návštevníkov mesta spúšťa centrálny kalendár podujatí, ktorý je možné nájsť na adrese: https://kalendar.rezortpiestany.sk .

Všetky pripravované a plánované podujatia v meste Piešťany, Vrbové a v okolitých obciach budú sústredené na jednom mieste, kde ich budú môcť potenciálni návštevníci ľahko nájsť - a to v centrálnom kalendári podujatí, ktorý spustil OOCR Rezort Piešťany. Kalendár je už plne funkčný a organizátori doň môžu pridávať svoje podujatia.

Čo pre to treba spraviť? Postup je jednoduchý. Stačí, ak záujemca kontaktuje Rezort prostredníctvom emailu: podujatia@rezortpiestany.sk a dodá základné informácie o podujatí:

Kalendár, ktorého cieľom je sumarizovať všetky podujatia na jednom mieste, bude následne uverejnený na stránke Rezortu Piešťany, pričom na svoje stránky si ho budú môcť prevziať napríklad aj hotely v Piešťanoch, prípadne i samotné mesto Piešťany a okolité obce. „Zatiaľ navrhujeme rozčlenenie podujatí v rámci kategórií hudba, pre deti, pre seniorov, výstavy, divadlo, film, tanec, šport, aktivity so sprievodcom a náučné aktivity,“ približuje zámer Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany, pričom hlavnou myšlienkou projektu má byť centralizovanie informácií na jednom mieste tak, aby si každý hotel nemusel vytvárať svoj vlastný kalendár. Takto bude pre obyvateľov Piešťan a okolitých obcí, i pre ich návštevníkov, k dispozícií iba jeden kalendár, ktorý bude môcť ktokoľvek zdieľať na svojich stránkach a navyše bude vždy aktuálny a ľahko prehľadný.

Keďže ide o nový projekt, počas aktuálnej sezóny bude vedenie Rezortu Piešťany s centrálnym kalendárom pracovať tak, aby boli vychytané všetky prípadné nedostatky a v budúcnosti sa plánuje vytvorenie aj jeho jazykových mutácií pre zahraničných turistov.