Anatómia pádu Film

Kino Fontána, Piešťany

Napínavá rodinná dráma s vynikajúcou Sandrou Hüller o rozpade jedného vzťahu, ktorý sa skončil tragicky. Film získal Zlatú palmu na festivale v Cannes.

Úspešná spisovateľka Sandra (Sandra Hüller) žije so svojím manželom Samuelom a jedenásťročným, čiastočne nevidiacim synom Danielom v odľahlej chate vo francúzskych Alpách. A zatiaľ čo Sandra pracuje na svojom ďalšom románe, Samuel renovuje ich priestranné obydlie.


Jedného dňa však Daniel nájde pri návrate z venčenia ich psa otca na zemi pred chatou mŕtveho v kaluži krvi.


Bola to samovražda, nešťastná náhoda alebo má manželovu smrť na svedomí Sandra, ktorej tvrdohlavá povaha z nej robí hlavnú podozrivú? Verejné vyšetrovanie prípadu odkrýva nielen okolnosti samotnej smrti, ale aj intímne a znepokojujúce detaily ich búrlivého vzťahu. Justine Triet natočila napínavú rodinnú drámu, ktorá vďaka rafinovane vystavanému scenáru, nápaditej réžii a vynikajúcim hereckým výkonom získala na MFF v Cannes najvyššie ocenenie Zlatú palmu.


Justine Triet je tak po Jane Campion (Piano) a Julie Ducournaur (Titán) treťou režisérkou, ktorá získala toto ocenenie.


Sandra Hüller získala Európsku filmovú cenu pre najlepšiu herečku za film Toni Erdmann (2016).


Réžia: Justine Triet • Scenár: Justine Triet, Arthur Harari • Strih: Laurent Sénéchal • Kamera: Simon Beaufils • Hrajú: Sandra Hüller, Swann Arlaud, Milo Machado Graner, Antoine Reinartz, Samuel Theis, Jehnny Beth, Saadia Bentaïeb, Camille Rutherford

Video

Poloha

Lokalita

Kino Fontána
Beethovenova 1, Piešťany
Slovensko
Dátum: 11.12.2023
Čas: 20:00 - 22:30

Vstupné

5 eur

Kúpiť vstupenky