Art Nouveau Festival – Zlatý vek Piešťan Top podujatia

Thermia Palace, Piešťany

Obdivujete Génius loci Piešťan? Veríte, že aby sa vyliečilo telo, je potrebné liečiť aj dušu? Potešte svojho ducha umením a obklopte sa krásou. Spoznajte tajomstvo piešťanských výnimočných stavieb - perlu secesie hotel Thermia Palace. Preskúmajte spolu s nami detaily secesného dizajnu a dekoru priamo v budovách, kde sa písala svetová história.


20.9.2021

15:00 h. Výstava posterov Mucha Museum Praha

Zahájenie výstavy reprodukcií plagátov zo známych posterov z Muchovej tvorby.

Miesto konania: Kúpeľný dom Irma / Thermia Palace. Vstupné: zdarma


21.9.2021

15:00 h. Odborná prednáška "Kúpeľná reklama v období secesie" + ukážky z kúpeľného archívu

Zaujímavé rozprávanie o spôsoboch a úrovni reklamy piešťanských kúpeľov koncom 19. – začiatkom 20. storočia, s presahom do obdobia po 1. svetovej vojne. Dozviete sa o grafickej úrovni a spôsoboch reklamy, o charaktere a druhoch tlačených reklamných materiálov a adresnosti rôznych druhov reklamy piešťanských kúpeľov. 

Miesto konania: Salón Ferdinand / Thermia Palace. Samostatná vstupenka: 4,50 € alebo súčasť akreditácie. Bonus: dezert Bahno Thermia v kaviarni za špeciálnu cenu 5 € + 50% zľava na kávu alebo teplý nápoj.


22.9.2021

15:00 h. Komentovaná prehliadka „Secesné interiéry Hotela Thermia Palace a Kúpeľného domu Irma“ 

Prehliadka secesných prvkov interiéru hotela a kúpeľného domu. Rozprávanie o výzdobe interiéru s maskarónmi, o vzácnych vitrážach a zachovalej výzdobe jedálne či pôvodného “American baru”. Prehliadka a rozprávanie o obraze Alfonza Muchu „Buď pozdravený, požehnaný prameň zdravia“, ktorý je umiestnený v reštaurácii hotela. Miesto konania: Thermia Palace.

Samostatná vstupenka: 9 EUR alebo súčasť akreditácie. Bonus: dezert Bahno Thermia v kaviarni za špeciálnu cenu 5 EUR + 50% zľava na kávu alebo teplý nápoj.


20:00 h.  Talk show „Secesné knihotúlanie“

Literárna kaviareň so zaujímavými hosťami, s ktorými sa budeme rozprávať o legendách spätých s Piešťanmi a o vplyve secesie na tvorbu umelcov. Účinkujú: spisovateľ Igor Válek, dizajnér Michal Staško, bábkoherečka Sidónia Féderová, moderuje režisérka Adriana Totiková. Zlatý vek kúpeľov nám navodia herci a speváci z Féder teáter.

Miesto konania: Kaviareň Alexander, Hotel Thermia Palace. Vstupné: zdarma, obmedzený počet miest, nutná rezervácia.


23.9.2021

15:00h. Odborná prednáška „Maliar Árpád Basch a jeho tvorba pre kúpele Piešťany v období secesie“

Prednáška bude venovaná osobnosti významného maliara a grafika Árpáda Bascha, ktorý žil a tvoril väčšinu života v Budapešti, jeho vzťahu k Winterovcom a k piešťanským kúpeľom. 

Miesto konania: Balneologické múzeum Imricha Wintera, Piešťany. Samostatná vstupenka: 2 EUR alebo súčasť akreditácie.

 

24.9.2021

15:00 h. Komentovaná prehliadka „Secesné interiéry Hotela Thermia Palace a Kúpeľného domu Irma“ 

Prehliadka secesných prvkov interiéru hotela a kúpeľného domu. Rozprávanie o výzdobe interiéru s maskarónmi, o vzácnych vitrážach a zachovalej výzdobe jedálne či pôvodného “American baru”. Prehliadka a rozprávanie o obraze Alfonza Muchu „Buď pozdravený, požehnaný prameň zdravia“, ktorý je umiestnený v reštaurácii hotela.

Miesto konania: Thermia Palace. Samostatná vstupenka: 9 EUR alebo súčasť akreditácie. Bonus: dezert Bahno Thermia v kaviarni za špeciálnu cenu 5 EUR + 50% zľava na kávu alebo teplý nápoj.

 

25.9.2021

15:00h. Komentovaná prehliadka „Secesné stavby v Piešťanoch“ 

Prehliadka secesných a ďalších historických budov v Piešťanoch. Preneste sa do éry zlatých čias – spoznajte miesta, ktoré navštevovali králi, cisári, maharadžovia či slávne osobnosti nemého filmu a vypočujte si príbehy, ktoré sa spájajú s najznámejšími piešťanskými kúpeľmi a hotelmi z obdobia secesie – Františkove kúpele, Zelený strom, Kursalón, Royal, Thermia Palace, Pro Patria.

Miesto konania: Thermia Palace. Samostatná vstupenka: 9 EUR alebo súčasť akreditácie. Bonus: dezert Bahno Thermia v kaviarni za špeciálnu cenu 5 EUR + 50% zľava na kávu alebo teplý nápoj.


19:30 h. Swingový koncert Melody Gentlemen Lednice                  

Pravý swingový koncert na terase hotela Thermia Palace, s atmosférou zlatých čias a dobovo oblečenými hudobníkmi, speváčkami a hosteskami. Strávte štýlový večer na unikátnom secesnom mieste, kde múry dýchajú atmosférou swingu a jazzu.

Miesto konania: terasa Thermia Palace. Samostatná vstupenka: 20 EUR alebo súčasť akreditácie. Každý dobovo oblečený návštevník koncertu získa darček.


Poloha

Lokalita

Thermia Palace
Kúpeľný ostrov, Piešťany
Slovensko
Dátum od: 20.09.2021 15:00
Dátum do: 26.09.2021 22:00

Vstupné

Vstupenky na jednotlivé podujatia je možné zakúpiť na všetkých hotelových recepciách. Cena jednotlivých vstupeniek je uvedená v programe.


Akreditácia na všetky podujatia: 60 eur

Kúpiť vstupenky