Dounia a princezná z Aleppa Film

Kino Fontána, Piešťany

Malá Dounia opúšťa vojnou zničenú Sýriu aby si spolu so starými rodičmi našla nový domov.

Šesťročná Dounia opúšťa vojnou zničenú Sýriu aby si spolu so starými rodičmi našla nový domov. Na ceste musia prekonať mnoho prekážok, ale ona vie, že sa môže spoľahnúť na pár kúzelných semienok černuchy, ktoré zviera v ruke, a tiež na pomoc princeznej z Aleppa.


Dounia je malé veselé dievčatko, ktoré miluje svoj domov v Aleppe v Sýrii a všetky jeho nádherné vône, piesne, pamiatky a tradície. Ako 5-ročná však príde o matku a jej otec sa stane väznenou obeťou režimu. Keď vypukne vojna, Dounia a jej starí rodičia musia utiecť do cudziny, aby našli bezpečie.


Dounia odchádza len s vtáčikom vyrezaným z mydla a štyrmi malými semienkami černuchy vo vrecku. Z rozprávania starej mamy si totiž pamätá, že semienka černuchy odháňajú zlo. Vďaka nim, a tiež vďaka pomoci princeznej z Aleppa, Dounia a jej rodina postupne prekonávajú prekážky, ktoré im stoja v ceste.


Pútavý film o mladom dievčati plnom fantázie, nádeje a húževnatosti, ktoré sa aktívne zúčastňuje na svojom osude. Film ukazujúci tragické udalosti v Aleppe a Sýrii, ale zároveň poskytujúci aj iný obraz arabského sveta, ktorý je na míle vzdialený od toho, ktorý si s ním spájame, a je tvorený radosťou, láskou, hudbou a jedlom.


Dounia a princezná z Aleppa

Žáner: Animovaný

Trvanie: 72 minút (01:12)

Premiéra na Slovensku: 4. november 2023

Krajina pôvodu: Francúzsko, Kanada

Prístupnosť: vhodné pre všetky vekové skupiny maloletých

Video

Poloha

Lokalita

Kino Fontána
Beethovenova 1, Piešťany
Slovensko
Dátum: 26.11.2023
Čas: 15:30 - 14:02

Vstupné

6 eur

Kúpiť vstupenky