História za dverami Pre deti Náučné aktivity

Hrad Beckov, Beckov

Okrem pátračky a aktivít pre deti môžete navštíviť dve tohtoročné výstavy – o vlastnkoch hradu a stredovekých kuchyniach.

V sobotu aj nedeľu (15:00) budete môcť vstúpiť do náboženských dejín Beckova (a miestnych kostolov) prostredníctvom Sakrálnej cesty.

V nedeľu o 14:00 bude v kaplnke výklad historika Mgr. Martina Vincurského: "Medzi cnosťou a hriechom. Život duchovných v neskorom stredoveku" o živote neskorostredovekej cirkvi.

V sobotu pri príležitosti Noci múzeí a galérií ostávame otvorení aj po zotmení – o 18:00 sa môžete zúčastniť výnimočnej prehliadky – Na víno s riaditeľom, ktorá sa bude zameriavať predovšetkým na architektonické špecifiká hradu, doterajšiu a súčasnú obnovu hradu ako aj plány do budúcna.

Po prehliadke bude nasledovať diskusia a premietanie krátkych filmov Via castrum o viacerých slovenských hradoch. Diskusia o zrúcaninách na Slovensku a ich obnove v súčasnosti bude pokračovať s historičkou Janou Cabadajovou či riaditeľom hradu Beckov, až dokým nám víno a priateľské besedovanie vydržia. 

Poloha

Lokalita

Hrad Beckov
Beckov 180, Beckov
Slovensko
Dátum od: 14.05.2022 09:00
Dátum do: 15.05.2022 18:00

Vstupné