Alfons Mucha a fotografia Výstavy

Kúpeľný dom Napoleon, Piešťany

Tento rok Muchova nadácia predstavuje Alfonsa Muchu ako fotografa. Pod názvom Mucha a fotografia: Osobná vízia sa výstava zaoberá jeho celoživotnou vášňou pre fotografiu. Alfons Mucha bol popredným predstaviteľom secesie. Menej známe však je, že Mucha sa vydal na cestu fotografie dávno predtým, ako sa preslávil vo francúzskej metropole a pokračoval v nej až do záverečnej fázy svojej umeleckej kariéry, ktorá vyvrcholila vytvorením Slovanskej epopeje. V zbierke Mucha Trust sa dnes nachádza viac ako 2500 Muchových fotografií. Zachovali sa ako dobové tlače alebo negatívy na sklenených platniach/celuloide a pokrývajú mimoriadne širokú škálu tém: nielen ateliérové modely, snímky rodiny a priateľov, portréty, krajiny, prírodné a architektonické štúdie, ale aj dokumentárne a inscenované fotografie.


Výstavu organizuje Nadace Mucha na čele s predsedom správnej rady Johnom Muchom, vnukom Alfonsa Muchu a Slovenské liečebné kúpele Piešťany, ktoré sú súčasťou skupiny Ensana Health Spa Hotels.


*Partneri projektu: Trnavský samosprávny kraj, Balneologické múzeum Imricha Wintera, Krajská inovačná a rozvojová agentúra, Trnavský kraj zážitkov, Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany, Tatrabanka, Dom umenia Piešťany, Slovenská filharmónia, Classic Coffee Piešťany, #NavštívteČesko, Respect Slovakia, Ministerstvo cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky, Kantína kaviareň-piváreň, Klimatech.


Výstava bude prebiehať v termíne 12.5. – 31.10.2024 vo výstavnej sieni priamo v srdci kúpeľného ostrova v budove Napoleon II každý deň okrem pondelka od 10:00-18:00 h.


Cena vstupenky pre hostí ubytovaných v hoteloch Thermia Palace, Esplanade a Splendid je už zahrnutá v cene akéhokoľvek zakúpeného pobytu počas trvania výstavy 12.5.–31.10.2024.


Cena vstupenky pre hostí ubytovaných v hoteloch Pro Patria a Vila Trajan je v hodnote 1 € / osoba.

Poloha

Lokalita

Kúpeľný dom Napoleon
8, Kúpeľný ostrov 3593, Piešťany
Slovensko
Dátum od: 12.05.2024 10:00
Dátum do: 31.10.2024 18:00

Vstupné

3 € (základné vstupné)

1.50 € (deti od 6 do 15 r., študenti, dôchodcovia, ZŤP)

Kúpiť vstupenky