Black Swans triatlon 2024 Top podujatia Šport

Ratnovská zátoka, Piešťany

V nedeľu 30.6. Piešťany opäť ožijú športom. Uskutoční sa tu totiž medzinárodne vyhľadávaný Black Swans Triatlon, ktorý priláka každoročne pretekárov z Čiech, Maďarska, Rakúska, Francúzska, či Veľkej Británie. Medzi pretekármi, ktorí si ho v minulosti nenechali ujsť bol aj bývalý futbalista Filip Šebo či Michal Buček, triatlonista, ocenený medzinárodnou cenou fair play za záchranu života, ale i miestni triatlonoví borci Ondrej Kubo a česká triatlonová špička. 

Máme sa na čo tešiť, program a trasy sú zostavené tak, aby vyhovovali každému. Od začiatočníkov, cez amatérov až po profesionálov. 

Pre všetkých, ktorí si chcú triatlon vyskúšať, je v nedeľu 30.6. popoludní o 15 hodine pripravená trasa Sprint Triatlonu, kde sa pláva 750 m, bicykluje 20 km a behá 5 km. 

Odvážnejší môžu skúsiť taktiež v nedeľu popoludní, Olympijský triatlon, s dvojnásobnými vzdialenosťami. Štart prvej disciplíny plávania je určený na 15 hodinu. 

Na nedeľu 30.6. ráno je plánovaná aj náročnejšia trasa polovičného Ironmana (1,9 km plávanie, 90 km bicykel, 21 km beh), kde je možné absolvovať aj štafetu alebo tzv. Akva-bike, kde sa len pláva a následne bicykluje. Štart plávania je naplánovaný o 8 hodine.

„Medailu získa za svoju odvahu každý, kto sa zúčastní. Pretekári navyše dostanú aj kvalitnú silikónovú plaveckú čiapku ako i doplnky výživy a lahodný drink. To všetko budú mať v balíčku. Okrem toho si môžu vychutnať nezabudnuteľnú atmosféru na krásnom mieste s množstvom divákov, ovocné občerstvenie a výživu na trati ako aj po pretekoch a pripravujeme super ceny, športtestery ako aj športové ceny. Pre majstrov Slovenska aj zaujímavé finančné odmeny“ povedala o pretekoch zakladateľka klubu Black Swans Triclub Piešťany, Janka Beňačková.

Miesto štartu je plánované vo vynovenom areáli Wakesoul Ratnovskej zátoky, 2 km od centra Piešťan. Táto poskytuje uzatvorené plávanie vo Váhu, ale aj nádherné zelené trasy na bicykel a beh v okolí. 

Pripravené je profesionálne zázemie s toaletami, reštauráciou, a parkovaním. Nadštardardom po pretekoch bude regenerácia prístrojom „mechanickej lymfodrenáže Reeboots“. Poloha

Lokalita

Ratnovská zátoka
Ratnovská zátoka na Sĺňave, Piešťany
Slovensko
Dátum: 30.06.2024
Čas: 08:00 - 15:00

Vstupné

od 45,00 €