Shirley Valentine – komédia Divadlo

Dom umenia Piešťany, Piešťany

Bravúrna komédia o hľadaní vlastnej identity stratenej vo všednosti každodenného života v hlavnej úlohe s nezameniteľnou Simonou Stašovou! V zábavnej divadelnej inscenácii sa zoznámime so ženou, ktorej osud je nám tak dobre známy, ale tiež ženou, ktorá sa ho rozhodne pevne vziať do svojich rúk a poriadne s ním zatočiť. Nové životné dobrodružstvo je na obzore!

Shirley Valentine je 40-ročná matka a manželka počestného občana. Aj keď sa musí starať hlavne o to, aby život jej rodiny žijúcej v Liverpoole bežal vo vychodených koľajach, sny a túžby dievčaťa, ktorým kedysi bola, v nej pretrvávajú. Asi aj preto podľahne návrhu svojej kamarátky a urobí niečo, čo od nej nikto neočakáva – odíde na dovolenku na miesto, kde sa pestuje vínna réva, do Grécka a tam začína nový život, nové dobrodružstvo, všetko to, čo už považovala za stratené. Komédia však nie je určená len ženám stredného veku, ale všetkým, ktorí majú radi dobrú zábavu.

“Viete, Shirley Valentine je magická postava. Hra ako taká je až neskutočne naplnená životom nás žien, ktoré sme sa dostali na rázcestie a nejako neviem, kam ďalej. Je to veľmi intímny pohľad do myslenia a pocitov žien, ktoré vychovali deti, ktoré ich už veľmi nepotrebujú, pretože už majú svoj vlastný život. Žien, ktorých manželstvo sa dostalo do stereotypu, ale v nich je stále túžba po živote. Túžba po silnom prežívaní. Túžba po dobrodružstve. Jednoducho túžba naplno žiť a nevzdať to,” hovorí Simona Stašová. “Shirley Valentine sa premieňa so mnou samotnou. Všetko, čo sama prežívam do nej vojde. Keďže komunikujem s ľuďmi v hľadisku, tak vidím, ako sa mení aj publikum, teda jeho zloženie. Predtým chodili na predstavenie len ženy, sem-tam sa objavil nejaký muž. Dnes vidím predovšetkým páry, ktoré sa držia za ruky, a to ma nesmierne teší. Tá hra má obrovský zmysel. Ľudia sa smejú a vzápätí plačú. Napĺňa ma to pocitom, že i herectvo môže niekomu zlepšiť život. Čo viac si človek môže priať.”

Hru napísal známy britský komediograf Willy Russell “pod vplyvom života v ženskom svete”. Réžie sa ujal Zdeněk Kaloč, kostýmy vytvorila Michaela Červenková. Inscenácia vznikla v spolupráci Městské divadla pražská a FDA, pôvodne bola uvedená na scéne Divadla Rokoko.

Dĺžka predstavenie: 170 minút

Poloha

Lokalita

Dom umenia Piešťany
Nábrežie Ivana Kraska 1, Piešťany
Slovensko
Dátum: 11.05.2023
Čas: 19:00 - 21:50

Vstupné

 25,- €

Kúpiť vstupenky