Nedeľný splav Váhu Nové Mesto nad Váhom – Piešťany Šport Turistický výlet

Parkovisko pri bytovom dome EQUIS, Piešťany

Spoznávať prírodu z vody je výnimočný zážitok, ktorý ponúka pohodová plavba po Váhu medzi dvomi mestami na najdlhšej slovenskej rieke. Splav je vhodný pre každého od rodín s deťmi až po milovníkov adrenalínu. Stačí si vybrať plavidlo podľa svojich preferencií: nafukovacie či plastové kanoe, raft alebo paddleboard.

Výlet sa začína o 09.30 na parkovisku pri bytovom dome EQUIS v Piešťanoch. Odtiaľ autobus prevezie účastníkov splavu na štart plavby do Nového Mesta nad Váhom. Výlet sa končí vo východiskovom bode, kde sa aj začal.

Samotnej plavbe predchádza potrebná administratíva, vydanie vodáckeho vybavenia a plavidiel a tiež kvalitná inštruktáž. Prvá časť splavu trvá približne dve hodiny, po ktorých nasleduje obedový piknik alebo opekačka. Potom sa zhruba rovnako dlho pokračuje do cieľa.

Popis splavu:

  • Úsek Nové Mesto nad Váhom – Piešťany
  • Čas stretnutia: 09:30
  • Miesto stretnutia: Parkovisko pri bytovom dome EQUIS, Bodona / Čachtická, Piešťany
  • Presun autobusom na štart splavu do Nového mesta nad Váhom.

Na začiatku presun autobusom hore na štart do Nového Mesta nad Váhom, trošku byrokracie, vydanie vodáckeho vybavenia a plavidiel, inštruktáž.

Na vodu vyrážame cca 10:30. Po cca 2hod zastavíme a spravíme si obedový piknik/opekačku. Následne pokračujeme cca ďalšie 2hod do cieľa. V cieli sa v kľude vylodíme a poodovzdávame “čisté!” vodácke vybavenie.

Končiť budeme na „Prúdoch“. V cieli sa vylodíme a potom pešo prejdeme k vašim autám.

Príchod cca 16:00, záleží od stavu vody, vetra a celkovej atmosféry.

Pred nástupom na vodu dostanete kvalitnú inštruktáž. Na oblečenie odporúčame podľa počasia pokrývku hlavy, opalovací krém, plavky, tričko, kraťase, na nohy staré tenisky do vody, so sebou “pitný režim” a jedlo na opekačku/piknik.


Poloha

Lokalita

Parkovisko pri bytovom dome EQUIS
Bodona / Čachtická, Piešťany
Slovensko
Dátum: 07.07.2024
Čas: 09:30 - 16:00

Vstupné

  • Základný 25 € / osoba
  • Zľavnený 15 € (dieťa do 10 rokov v sprievode oboch rodičov 15 €)

V cene lístka je plavidlo podľa výberu, pádla, vesty, pumpa, vodotesný obal, sprievod inštruktora, doprava v rámci splavu (z Piešťan do Nového mesta nad Váhom)

Kúpiť vstupenky