Splav Váhu Sokolovce – Hlohovec Šport Turistický výlet

Parkovisko pred futbalovým štadiónom „Slovan“, Hlohovec

Spoznávať prírodu z vody je výnimočný zážitok, ktorý ponúka plavba po starom ramene Váhu v okolí Hlohovca. Je vhodná tak pre rodiny s deťmi ako aj pre milovníkov adrenalínu, stačí si vybrať plavidlo podľa svojich preferencií: nafukovacie či plastové kanoe, raft alebo paddleboard.

Výlet sa začína každú nedeľu o 09.30 v Hlohovci na parkovisku pred futbalovým štadiónom „Slovan“. Odtiaľ autobus prevezie účastníkov splavu na štart plavby do Sokoloviec. Výlet sa končí vo východiskovom bode, kde sa aj začal.

Samotnej plavbe predchádza potrebná administratíva, vydanie vodáckeho vybavenia a plavidiel a tiež kvalitná inštruktáž. Prvá časť splavu trvá približne dve hodiny, po ktorých nasleduje obedový piknik alebo opekačka. Potom sa zhruba rovnako dlho pokračuje do cieľa.

Popis splavu:

  • Úsek Sokolovce – Hlohovec
  • Čas stretnutia: 09:30
  • Miesto stretnutia: Parkovisko pred futbalovým štadiónom „Slovan“, Športová ulica, Hlohovec
  • Presun autobusom na štart splavu do Sokoloviec.

Na začiatku trošku byrokracie, vydanie vodáckeho vybavenia a plavidiel, inštruktáž.

Na vodu vyrážame cca 10:30. Po 1,5-2hod zastavíme a spravíme si obedový piknik/opekačku. Každý účastník si so sebou vezme vlastné jedlo (špekáčiky, slaninku, chlebík) a pitný režim. Následne pokračujeme cca ďalšiu 1,5-2hod do cieľa. V cieli sa v kľude vylodíme a poodovzdávame “čisté” vodácke vybavenie.

Končiť budeme na pravom brehu, na „Pláži pod Železákom“. Potom len pešo prejdeme cez železničný most k našim autám, alebo do pohostinstva pri Slovane – „Penalta“.

Príchod do cieľa cca 15:00, záleží od stavu vody, vetra a celkovej atmosféry.

Pred nástupom na vodu dostanete kvalitnú inštruktáž. Na oblečenie odporúčame podľa počasia pokrývku hlavy, opalovací krém, plavky, tričko, kraťase, na nohy staré tenisky do vody, so sebou “pitný režim” a jedlo na opekačku/piknik.

Poloha

Lokalita

Parkovisko pred futbalovým štadiónom „Slovan“
Nábrežie Andreja Hlinku 142/1, Hlohovec
Slovensko
Dátum: 08.09.2024
Čas: 09:30 - 16:00

Vstupné

  • Základný 25 € / osoba
  • Zľavnený 15 € (dieťa do 10 rokov v sprievode oboch rodičov 15 €)

V cene lístka je plavidlo podľa výberu, pádla, vesty, pumpa, vodotesný obal, sprievod inštruktora, doprava v rámci splavu (z Hlohovca do Sokoloviec)

Kúpiť vstupenky