Piešťany Street ART festival 2023 Top podujatia Hudba

Piešťany, centrum, Piešťany

Headlinermi tohtoročného mestského festivalu pouličného umenia a world music, ktorý sa bude konať 4. – 5. 8. 2023, sú Alicia Edelweiss (UK/A), Alice in WonderBand (SRB), Casa Nomada (PT/SK) a líder piešťanskej folk-rockovej skupiny Slniečko alebo Punto & rybacé hlavy, Peter „Punto“ Remiš.


Piešťany Street ART festival je originálny tým, že sa koná v centre mesta, ktoré je na Slovensku unikátne, či už historicky vďaka tradícii kúpeľov a zahraničným návštevníkom z rôznych krajín sveta, architektonicky svojou polohou pri Mestskom parku a Kolonádovom moste, ale aj umelecky, keďže pouličné umenie a world music sú spontánnou a dlhoročnou súčasťou Piešťan. Jednotlivé vystúpenia prebiehajú priamo v uliciach mesta, na Kolonádovom moste alebo v partnerských reštauráciách a kaviarňach. Okrem oficiálneho programu je súčasťou Piešťany Street ART festivalu aj voľná zóna Zahraj si pre umelcov, ktorí chcú prezentovať svoju autorskú tvorbu.


Piešťany Street ART 2023 predstavuje

Alice in WonderBand sú tanečné duo zo Srbska. Vo svojej originálnej tanečnej choreografii nám predstavia piesne zo Srbska, Macedónska, Chorvátska, Čiernej Hory, Bosny, Bulharska, Rumunska, Maďarska a Albánska, ktoré opisujú svet a kultúru Balkánu.

Alicia Edelweiss je rakúsko-britská speváčka, skladateľka, multiinštrumentalistka, herečka a vizuálna umelkyňa pôsobiaca vo Viedni. Svoju hudobnú kariéru začala ako tínedžerská pouličná hudobníčka, keď dva roky stopovala po celej Európe. Rakúska ORF o nej povedala: „Alicia Edelweiss tancuje so svojím akordeónom a pozoruhodnou vokálnou akrobaciou privádza publikum do tranzu. Je jednou z najzaujímavejších hudobníčok na súčasnej rakúskej hudobnej scéne.“

Casa Nomada je portugalsko-slovenská kapela inšpirovaná ulicami sveta. Na Piešťany Street ART festivale vystúpia ako duo v zložení „Durga“ Maria Branquinho Sedmak – spev a Jozef Sedmak – akustická gitara.

Hana and Hammond sú hudobné duo z Piešťan v zložení Hanka Mokošová a Palo Dedík. Svoju hudobnú tvorbu postavili na originálnom zvuku Hammond organu, šansónovom speve a textoch Hanky Mokošovej.


Neoddeliteľnou súčasťou Piešťany Street ART festivalu je aj program pre deti, ktorý pripravuje Mestská knižnica mesta Piešťany v Sade A. Kmeťa, v Piešťanskom informačnom centre a na Kolonádovom moste.


Bližšie informácie a celý program festivalu nájdete na www.piestanystreetart.sk.

Festival sa koná za každého počasia s výnimkou prírodných katastrof a nariadení štátu alebo mesta. V prípade nepriaznivého počasia sa line-up festivalu presúva do krytých priestorov: ŽiWell Kursalon, Beethovenova 5. Zmena programu vyhradená. 

Video

Poloha

Lokalita

Piešťany, centrum
Winterova ulica, Piešťany
Slovensko
Dátum od: 04.08.2023 00:00
Dátum do: 05.08.2023 00:00

Vstupné

Vstup voľný.