Záhrada Pre deti Výstavy

Mestská knižnica, Piešťany

Ilustrácie, ktoré pohladia dušu, ba pripomenú i známe vône babičkinej záhrady. Hneď, ako v týchto dňoch vstúpite do piešťanskej knižnice, ponoríte sa do čarovného sveta bylín a výroby hodvábu. Foyer knižnice od utorka 15. augusta zdobia ilustrácie českej výtvarníčky Anety Františky Holasovej z kníh Bylinkář a Motýl, který neuměl létat. 


V prvej zo spomínaných sa malí čitatelia vďaka Babičke Kytičke naučia, ako spoznať, zbierať, sušiť či lisovať liečivé bylinky a ako z nich vyrábať rôzne mastičky a tinktúry. Detailné ilustrácie deťom priblížia, ako jednotlivé korene, kvietky, či listy vyzerajú a ako s nimi čo najlepšie zaobchádzať. Autorkou textovej časti knihy je Monika Golasovská Čechová. 


Druhá z knižiek, Motýl, který neuměl létat, je autorským i ilustrátorským počinom Anety Františky Holasovej. Vo vtipnom a poučnom leporele, ktoré čitateľov naučí, ako vzniká hodváb, je hlavnou postavou priadka morušová. Jemné ilustrácie dokresľujú jej pútavý životný príbeh a poučia deti o téme, ktorá je už len pomenej známa.


Výstava Záhrada predstavuje to najlepšie z oboch kníh, prináša ich príbeh obrazom, úryvkami textov a necháva návštevníkov nazrieť do čarovného sveta prírody a darov, ktoré nám ponúka. Pozrieť si ju môžete pozrieť do 25. septembra.


Poloha

Lokalita

Mestská knižnica
Školská 4761/19, Piešťany
Slovensko
Dátum od: 15.08.2023 00:00
Dátum do: 25.09.2023 00:00

Vstupné